برنامه ریزی کنکور ( Exam planning )

ماجرایی جالب از تجربه من:

اجازه دهید یک جریان واقعی را برایتان بازگو کنم مدت زمانی می شود که در موسسه آموزشی کنکور فعالیت می کنم و تعداد زیادی از دانش آموزان هستند که مدیر برنامه‌ریزی آنها هستم ،جالب است برایتان بگویم که این اولین باری است در ایران دانش آموزان یک مدیر برنامه دارند و پیش از این داشتن یک مدیر برنامه ریزی فقط برای سلبریتی ها و افراد شناخته شده بود، اما باور من این است که افراد در زمان سنین پایین می بایست یک مدیر برنامه داشته باشند تا از ریشه فعالیت های آنها به درستی و خوب رشد کند.

فرق مدیر برنامه ریزی با مشاور تحصیلی در چیست؟

حالا سوال دوم این که در ذهن شما ایجاد می شود شاید این باشد که فرق مدیر برنامه ریزی با مشاور تحصیلی در چیست؟
یک مدیر برنامه ریزی تمام ابعاد روحی و روانی و جسمی برای یک مخاطب را تحت کنترل دارد تا آن شخص بدون حاشیه و با تمرکز بسیار بالا بتواند در مسیر خود به درستی حرکت کند و فرق ان با مشاوره تحصیلی در این است که شخص مشاور فقط در زمینه ی کتابهایی که باید مخاطب بخواند و یا آزمون هایی که باید شرکت کند مشاوره خواهد داد.

 

اگر می خواهید بیشتر درباره یک مدیر برنامه بدانید این لینک را باز کنید

 

حالا چرا خواندن این مقاله به شما در برنامه ریزی کنکور کمک می کند؟

دلیل اول آن است که شما تصمیم بهتری برای انتخاب موسسه کنکور خود خواهید گرفت که در زمان و هزینه شما بسیار زیاد صرفه جویی خواهد کرد.

دلیل دوم: شما به یک خودکنترلی بسیار بالا می رسید و میتوانید مسائل خود را به درستی شناسایی کرده و برای آن راهکار در نظر بگیرید و به طور حتم شما عملکرد بسیار بهتری نسبت به دیگران خواهید داشت و در آخر، راه سالم تر و ایمن تری را طی خواهید کرد.

راهکار چیست ؟ تعدادی راه تجربی را خدمتتان عرض خواهم کرد:

قدم اول: بدون ترس توان و قدرت خودتان را ببینید:

اکثر افراد شروع به برنامه ریزی میکنند بدون اینکه توان و قدرت خودشان را درک کنند و در نهایت شکست در انتظار آنهاست زیرا برنامه ریزی حتماً باید با شرایط جسمانی، وضعیت روحی و کشش مغز ما در یک راستا باشد، در غیر این صورت انتظار موفقیت بسیار نابجاست. بنا براین همین حالا چند دقیقه مکث کنید و بر روی یک کاغذ بنویسید که چه میزان قدرت مطالعه در طول روز دارید؟شاید نیاز به بررسی یک هفته ای داشته باشید.

گام دوم: دیدن فرصت های دیگر به جز کنکور:

ما نمیتوانیم اهمیت کنکور و حضور در دانشگاه را نادیده بگیریم اما از طرف دیگر هم نمیتوانیم ابعاد دیگر زندگی مان را نادیده بگیریم، چراکه کنکور یک بخش از هزاران بخش زندگی ماست و می بایست فرصت های دیگر را نیز هم مهم شمرد، البته که این کار نیازمند جسارت زیادی می باشد چون اکثر افراد تصور غلطی نسبت به کلمه ” باید ” دارند و می گویند ما باید در کنکور موفق شویم حالا سوال اینجاست اگر موفق نشدید چه؟
پس بنابراین دیدن فرصت های دیگر بجز کنکور نه تنها مانع و موج منفی به حساب نمی آید بلکه دیدن مشکلات و دیدن مسائلی که احتمالاً در طول مسیر یادگیری درس امکان دارد بر سر راه ما قرار بگیرد را ما به درستی می توانیم برای آنها راه حل در نظر بگیریم و موفق شویم.

گام چهارم: داشتن یک مدیر برنامه:

لطفاً اگر مدیر برنامه ریزی دارید که حتما توصیه می کنم داشته باشید یا اگر مشاور تحصیلی دارید که آن هم به شدت لازم است داشته باشید در هر دو صورت حتماً باید به این عزیزان واقعیت های زندگی خود را بگویید ، به طور مثال اگر ناراحتی جسمی و یا روحی دارید حتماً به ایشان بگویید، یا اگر مشکلات خانوادگی دارید که در روند درس خواندن شما تاثیر مستقیم دارد حتماً باید این بزرگواران اطلاع داشته باشند تا با دانستن واقعیت برای شما برنامه ریزی کند.

میتوانید از طریق لینک زیر یک هفته مدیر برنامه رایگان داشته باشید تا بیشتر از کیفیت آن آگاه شوید

مدیر برنامه ریزی رایگان

گام ششم: هوشمندانه تر باشید:

 ضرب المثل خوبی داریم که می گوید علاج واقعه قبل از واقع است، پس چقدر خوب می شود به جای اینکه در سال آخر تحصیلی در زمانی که چند ماه بیشتر به کنکور نمانده و ما به فکر برنامه ریزی و رشد تحصیلی هستیم بیاییم یک الی دو سال قبل از از ثبت نام در کنکور در مقطع متوسطه و یا در ابتدای دبیرستان یک مدیر برنامه ریزی در کنار خود داشته باشیم تا یک قدم جلوتر از دیگران باشیم و با اصول سبک حرفه ای بتوانیم یک مسیر هموارتر را در پیش بگیریم به نظر بنده این کار خیلی هوشمندانه تر نسبت به به دیگران است.

گام هفتم: حفظ ایجاد تمرکز یک راهکار بسیار فوق العاده و تجربی:

ما به هیچ عنوان نمی توانیم جلوی افکار و مزاحمت های ذهنی خودمان را به طور صد در صد بگیریم، اما می توانیم آنها را به درستی کنترل کنیم، و حالا من می خواهم به شما یک راهکار ه تجربی بسیار عالی را تقدیم کنم ،اما یک شرط برای دارم و آن هم این است که بعد از انجام این تمرین حتماً گزارش عملکرد خودتان را به من بدهید تا فعالیت شما به درستی هرچه تمام تر پیش برود، چون نتیجه گرفتن شما در این مقاله برای من از همه چیز مهمتر است.

حالا کاری که خدمتتان عرض می کنم را انجام دهید ، از همین حالا یک برگه در کنار خود داشته باشید و زمانی که در هنگام مطالعه یا کار مهمی هستید اگر این افکار مزاحم سراغ شما آمد شما بدون اینکه در هنگام مطالعه افکار را تجزیه و تحلیل کنید، سریعاً آنها را در داخل برگه یادداشت کنید و به کار خود ادامه دهید ،شاید این کار چندین مرحله به طول انجامد ،یعنی افکار زیادی در حین کار به سراغ شما بیاید و شما برای هر بار باید این فرایند را انجام دهید و در زمانی که کار خود یا مطالعه خود را به پایان رساندید حالا وقت آن است که به سراغ آن برگه بروید و بررسی کنید که آیا این افکار، افکار درستی است یا نه؟ و باید آن افکار را با یک مدیر برنامه در میان بگذارید تا به درستی به شما راهنمایی کند که برای این افکار چه راهکاری باید در نظر بگیرید،

و برای این مورد میتوانید روی من حساب کنید منتظر خبر شما هستم

 

 

گام هشتم: وقت کم ولی بسیار موثر

لطفاً در بین روز کارهایی را انجام دهید که برای شما لذت بخش است و می تواند شما را خوشحال کند فقط توجه داشته باشید که برای این کارها نیازی به وقت زیاد نیست و میتوانید کارهای بسیار کوتاه ولی با انرژی بالا انجام دهید لطفاً همین حالا برای یک هفته خود ۷ کار خوب و دلنشین برای خودتان در نظر بگیرید تا هر روز حداقل یک کار در این مورد انجام دهید.

صبر کنید … لطفا بنویسید آن هفت کار لذت بخش خود را

گام نهم: آگاهانه خواندن

حفظ آرامش نه تنها در زمان آزمون های مهمی همچون کنکور مهم است بلکه برای تمام زندگی دارای اهمیت است پس بنابراین از تمرینات ذهن آگاهی هیچگاه نباید فاصله گرفت چون این تمرینات به ما کمک می کنند تا یک ذهن آرام و با تمرکز بالا داشته باشیم.

حالا کاری که باید انجام دهیم این است که همین حالا برای ۱۰ ثانیه به یک صدای خاص از محیط اطرافمان توجه کنیم من همین حالا صدای باران را میشنوم شما چه صدایی بیشتر به گوش شما می رسد؟

همین کاری که ما الان انجام دادیم یک تمرین ذهن آگاهی بود برای اینکه در بین هیاهوی که اطرافمان است بتوانیم روی یک موضوع تمرکز کنیم و از این دست تمارین بسیار زیاد است ست که اگر فقط یک مورد آن را در بین کارها تاکید می کنم در بین کارها حتی در حد ۳ دقیقه اگر انجام دهیم عملکرد ما و بازدهی کاری که انجام می دهیم به شدت بالا خواهد رفت.

اما حالا نوبت شماست که اقدام کنید:

حالا همین الان تلفن موبایل خود را بردارید و نتیجه اقداماتی را که در این مقاله خدمت شما بیان کردم را به من بگویید تا بتوانیم تمام مواردی که در این مقاله بیان کردیم را با همراهی هم انجام دهیم.

برای بررسی بیشتر شما میتوانید یک جلسه رایگان در دفتر ما داشته باشید تا موضوعات بیشتری را به صورت حضوری با هم بررسی کنیم .

اگر که خارج از تهران هستید می توانید این کار را به صورت آنلاین انجام دهید.

و در پایان از شما می خواهم که کف دست های خود را جلوی لب های تان بگیرید حالا دست ها را به صورت خود نزدیک کنید، نزدیکتر و یک ماچ گنده روی آن بزنید و حالا این ماچ بر روی دو طرف لپ خود بزنید ۱ بوس قشنگ لیاقت افرادی است که برای خود وقت می گذارند تمرین می کنند مشاوره می گیرند تا یک انسان موفق تری باشند.

 

 

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید