سیستم مدیریت زمان وبرنامه ریزی (ماشین انجام کارها) Time management and planning system

همکاری با مجموعه عاشوری

دراین مقاله به سوالاتی مانند:

1.سیستم برنامه ریزی چیست؟
2.ماشین انجام کارها چیست؟
3.چرا ما حتما باید از این سیستم وماشین استفاده کنیم؟
4.چگونه می توانیم بااین سیستم کار کنیم؟
پاسخ خواهیم داد پس تا انتهاای این مقاله همراه ما باشید.

داستان رسیدن به سیستم یا همان ماشین انجام کار:

ابتدای کار تجربه ی خودم رو دراختیار شما قرار می دهم، اینکه چه اتفاقی افتاد که ما به این ماشین انجام کار رسیدیم؟! چطور شد که به این نتیجه رسیدیم که سیستم برنامه ریزی باید داشته باشیم؟!
همانطور که (*درقسمت، صفحه ی درباره ی ما*) میتوانید این روند را ببینید.ما دراین قسمت به طور خلاصه برای شما شرح میدهیم.
من تقریبا چندسالی در قسمت “سبک زندگی” تحقیق کردم وبه این نتیجه رسیدم که باید ما یک برنامه ریزی داشته باشیم در زندگی. چرا که اگر دنیای از علم و دانش داشته باشیم ولی این علم و دانش اجرا نشود فایده ای ندارد!
ما اگر دنیایی از ایده های خوب داشته باشیم برای کسب و کارهایمان؛ زمانی که برنامه ای نداشته باشیم فایده ای نخواهد داشت!چون آنها هیچوقت عملی نخواهند شد تا توسط دیگران اجرا شوند و ما می بینیم و حسرت خواهیم خورد
حرف همیشگی من(( آدم ها 2 دسته هستند: آدم های روی زمین و آدم های روی هوا.))
« آدم های روی زمین آن دسته از افرادی هستند که برای تمام ایده ها و فکرهایشان ؛برای تمام فعالیت هایی که مدنظرشان است یک برنامه عملیاتی دارند و در حال انجام آنها هستند، حتی به غلط »
« وآدم های روی هوا آن دسته از افرادی هستند که فقط درخواب وخیال و رویا زندگی می کنند؛ وفقط درحد حرف موضوعاتی رو دنبال می کنند و اگر از انها بپرسید که چقدر با ایده ها و حرف هایتان زندگی کردید حرفی برای گفتند ندارند و یا وعده یک روز خوب را به شما میدهند.»

جهنم کجاست؟ لحظه رفتن ما از این دنیا که فرشته مرگ بر بالین ماست و ما در یک قاب تلخ انسانی که می توانستیم باشیم را در کنار وضعیت فعلی میبینیم،آن وقت کارهایی که علاقه داشتیم انجام دهیم و ندادیم جلوی چشمان ما خواهند بود و آن وقت چقدر نزدیک است

بیشتر توضیح خواهیم داد که این سیستم کمک میکند به ما که آدم روی زمین” باشیم یعنی آدم واقعی باشیم تا یک آدم مُتوهم!

این سیستم ساخته شده تا اینکه ما بتوانیم از طریق این ماشین” کارهای مربوط به زندگی شخصی؛ فعالیت های روزمره؛ پیشرفت کسب و کارها، مدیریت ایده ها/ مدیریت احساسات وعواطف/ مدیریت روابط و موضوعات دیگر که برای هرشخصی می تواند مهم باشد را به نحو احسنت انجام دهیم و کار نکرده و نا تمام نداشته باشیم یا تعداد آنها را به حداقل برسانیم
خداروشکر که ما این سیستم را در” مسابقه ی میدون در شبکه3 سیما هم آموزش دادیم”.و حدودا هزار نفر درسمینار ها و وبینارهای خودمان در طول مدت 1سال ونیم؛این موضوع رو آموزش دادیم و هیچ حسی بالاتر از این نیست که این افادی که این سیستم را در زندگی خودشان پیاده کردند به ما بازخورد دادند که زندگی و کسب و کار آنها تغییرات بزرگی داشت.
به طور اِنفرادی هم “مدیر برنامه ی آقای لطفی / آقای دلیر/موسسه ی کیسان/ مجموعه ی شهید آوینی “و مابقی موسسات بودیم که توانستیم این سیستم را هم آموزش دهیم؛وهمین اینکه برنامه ریزی کنیم برای این شرکت ها همچنین درانتهای سایت ما در قسمت مُشتریان ما می توانید که به طور کامل برندها ومجموعه هایی که باآنها کار کردیم را به صورت مُفصل ملاحضه بفرمایید.

وحالا توضیح این سیستم به شما که شما از آن استفاده کرده ونهایت بهره را از آن ببرید

 

از ویژگی های  منحصر به فرد این سیستم :

الف) ما می توانیم از طریق این سیستم تمام بخشهای زندگی خودمان را مدیریت کنیم”
مایک بخشی داریم که در حیطه ی زندگی شخصی خودمان است؛ مثلا مجرد بودن یا متاهل بودن.یک سری روابطی داریم با دوستانمان یا همسرمان با پدر و مادرمان، با فرزندانمان، با اقوام و غیره. بخش علمی ما هست؛ مثلا: مُحصل هستیم یا درحال مطالعه و پژوهش هستیم، یعنی برای افزایش توانمندی های خودمان کار می کنیم.قسمت کسب وکار ما هست؛ ما یا فعلا برای کسی کار میکنیم یا بیزنسی برای خودمان داریم، که باید برای این موضوع هم یک برنامه ریزی شود.
یک بخش هم داریم که ذهن ماهست؛ در ذهن و مغز ما کلی اطلاعات و برنامه ها وجود دارد که هیچ تدبیر عملیاتی روی آن نیست هیچ برنامه ای روی آن نیست.فقط در ذهن ما هست و ما باید برای آن برنامه ریزی کنیم تا هم از بلاتکلیفی خارج شود و هم این اطلاعات مانند قفسه کتابخانه نظم بهتری به خود بگیرد و ابعاد دیگری که برای هرشخص می تواند متفاوت باشد مثلا: برای شخص سیاسی یک نوع برنامه ریزی وجوددارد/برای شخص فرهنگی یک نوع دیگر.درکل مابرای تمام این موارد می توانیم که یک برنامه ریزی داشته باشیم.ما می توانیم که از این طریق تمام فعالیت های خودمان را کنترل کنیم ویک برنامه ی عملی برایش داشته باشیم.
ب) استفاده درست از ابزارها و جلوگیری از هزینه اضافه:
دومین موضوع” کلاهبرداریی می باشد که اسم برنامه ریزی را در ظاهر دارد اما در باطن فقط یک سرگرمیست! ما یکسری دفاتر برنامه ریزی داریم که به صورت فیزیکی هستند مثل بولت ژورنال و دفاتر دیگر که دربازار هستند،که  این گزینه ها به هیچ عنوان نمی توانند به عنوان یک سیستم کار کنند،به هیچ وجه نمی توانند تمام این مواردی که ما در بالا خدمت شما عرض کردیم را مدیریت کنند.
ج) هر شخص یک مدیر برنامه ریزی دارد:
از ویژگی منحصربه فرد سوم این هست که شما یک “مدیر برنامه” هم در کنار خود دارید.(یعنی یک نفر هست که این برنامهریزی شما را مدیریت خواهد کرد تا عملکرد شما مورد بررسی قرار بگیرد.) در حالی که ما وقتی یک دفتر تقویم یا برنامه ریزی تهیه می کنیم یک متخصص استخدام نمی کنیم ! واین می شود یک ویژگی منحصربه فرد؛ پس درنظر داشته باشید که دفاتر برنامه ریزی که این دفاتر می توانند اپلیکیشن ها باشند،نمی توانند به هیچ عنوان مسئله ما را حل کنند وشاید به صورت موقت مسکنی باشند برای ما مثلا: مایک مجلس عروسی در پیش  داریم، ازطریق این دفاتر این مجلس را برگذار میکنیم، ولی برای یک عمر نیست! ومغز ما بعد از یک مدتی این برنامه ها را به کلی کنار می گذارد. این مسیری که در چند خط بالا برای شما بیان کردیم اگر چند بار در طول عمر ما رقم بخورد به شدت به اعتماد بنفس و عزت نفس ما لطمه وارد خواهد کرد و درآینده ما حتما دراین مقاله خواهیم گفت که رابطه ی مغز ما بابرنامه ریزی چه هست؟!
د) حس خوب آرامش ذهن 
وقتی این سیستم در روی مغز ما اجرا می شود و ما از آن استفاده می کنیم،اتفاقی که در مرحله اول برای شما رخ میدهد این است که مغز ما آزاد میشودف رها می شود،شب ها با خیال راحت به رخت خواب می رویم چون میدانیم که همه چیز سر جای خودش قرار دارد و نیازی به نگرانی ما نیست،و ما به یک آرامش خیلی خوبی میرسیم.واحساس سبکی خواهیم کرد،در مغز ما ، چون ما خیلی کارهارو درذهنمان داریم که نمیبیم آنها را وآنها درسرِما میچرخد؛ویک بخشی از حافظه ی مارا اِشغال کرده است ، هم باعث یکسری اضطراب و نگرانی هایی می شود هم در بین کارها سیگنال های منفی ارسال می کند که باعث از بین رفتن تمرکز ما می شود زیرا که اینها تعیین و تکلیف نشده اند.

مراحلی که برای راه انداختن این ماشین برنامه ریزی نیازداریم:

ما درگام اول باید یک “آرامشی” پیداکنیم؛ که خب ما درحال حاضر تمام موضوعاتمان را دیدیم، دراینجا بعضی عقیده دارند که شما این موضاعات رو نبینید بهتراست؛ همان موضوع بی خبری و خوش خبری هست!یا موج های منفی ،خیر این کاملا اشتباه است، واین اصطلاح فقط درحد یک حرف ویک جمله ی قشنگ است.مااگر که موضوعات را ببینیم، مطمئنا مغز ما واکنش خیلی بهتری نشان میدهد تا اینکه نبینیم.زمانی هم که آن ها را نمی بینیم، آن پس ذهن ما درحال تخریب خودش هستند پس این موضوع آسیب زننده می باشد و ما جلوی یک خسارت بزرگ را می گیریم،جلوی فراموشی و آلزایمر ؛ ضعیف شدن مغز را می گیریم؛ پس این درگام اول یک قدم محکم است.
درگام دوم اتفاقی که برای ما رخ میدهد این است که  ما  تمام موضوعاتی که از ذهن خودمان خارج کردیم را یک نظمی به آن می دهیم، ویک چهارچوب وقالبی پیدا می کند؛  مانند یک کتابخانه که ما داریم و در داخل این کتابخانه یک قسمت برای کتابهایی مثلا “ریاضی “هست یک قسمت برای “علوم انسانی” هست وبخشهای مختلف ؛ مغز ما هم یک قفسه بندی پیدا می کند.یعنی دیگر هیچ چیزی دَرهم نیست.
گام سوم وگام آخر: این سیستم به ما کمک می کند که خیلی بهتر و راحت تر کارهایتان را انجام دهیم وفعالیت هایمان را جلو ببریم؛ چرا که ما یک مدیر برنامه داریم که درکنار ما هست، و به شدت  سرعت پیشرفت ما را بالا می برد، ویک شخصی می شود که  ما را در طول روز ماه  بررسی می کند ، و ما هم یک شخصی می شویم که چندین برابر دیگران کارهایمان  را انجام داده ایم ؛چندین برابر دیگران پیشرفت کرده ایم. وخیلی خوب قابل مشاهده است درنظر اطرافیان ما این پیشرفت ما و این می تواند برای ما خیلی خوب باشد هم ازنظر مادی مسلما ؛ میتوانیم که کارهای اقتصادی بیشتری انجام دهیم وهم از نظر معنوی که هم آرامش داخلی داریم وهم اینکه همه چیز سرجای خودش برقرار است.

این سیستم برای چه افرادی مناسب است؟

برای کسانی که :
اگر بخواهیم گزینه اول را بگوییم, برای افرادی که کسب وکار ندارند،یا یک شخص خانه دارند یا افرادی که کسب وکاری ندارند و بیشتر مربوط به خانوم ها می باشد. که مسلما موضوعی که دربین خانوم ها مطرح هست مخصوصا خانوم هایی که چندسال از ازدواجشان میگذرد دچار یک روزمرگی می شوند یا دچار یک افسردگی می شوند ( بعد از زایمان ) وچقدر خوب است که از زمان قبل ازدواج این خانوم ها برای خودشان یک برنامه ریزی داشته باشند، برای آن بخشهایی که درزندگی برایشان مهم است و از این قسمت می توانند استفاده کنند که حتی اگر مجرد هم ماندن باز دوباره یک برنامه ای دارند برای خودشان یک مسیر مشخصی را طی می کنند واگر هم که متاهل هستند که هم می توانند کارهای زندگی شخضیشان را انجام دهند، وهم وقت بگذارند برای خودشان؛ برای پیشرفت در زمینه های مختلف.
” مورد دوم”:
برای افرادی که درحال تحصیل هستند آقایان/خانمهایی که درحال ادامه ی تحصیل هستند،توصیه ی من این است که از دبیرستان یا اَواخر دوره راهنمایی حتما این افراد بااین سیستم آشنا باشند ، کار کنند بااین سیستم ومدیر برنامه داشته باشند، زیرا که خیلی از افراد هستند که یکی دو سال آخر شروع به برنامه ریزی می کنند برای بحث کنکور واین موارد ولی اگر که ما بتوانیم از این سن شروع کنیم مطمئنا شانس بیشتری داریم برای موفقیت درکنکور و در مدرسه.
“مورد سوم” :
برای افرادی که دانشجو هستند وبه فکر دوران بعد ازدانشگاه هستند، یا که قصد دارند درحین تحصیل کار و فعالیتی انجام دهند.
ایده ها وطرح های خودشان رابه جلو پیش ببرند می توانند از این سیستم استفاده کنند.که مطمئنا این افراد هم دردانشگاه موفق تر هستند نسبت به دیگران وهم یک پله جلوتر هستند. ومعمولا رِوال کار این هست که ما دانشگاه را تمام میکنیم بعد به فکر کسب و کارمان هستیم، ولی شما بااین سیستم می توانید که یک پله جلوتر باشید وبرای چند سال آینده ی خود یک برنامه ی اجرایی خوب وعملیاتی داشته باشید.
“موردچهارم”:
برای کسانی که یک کسب وکاری را راه اندازی می کنند؛ما می توانیم ازطریق این سیستم یک روش و بوم کسب وکار را داشته باشیم، و مسیرمان در کسب وکار مشخص باشد که قصد انجام چه کارهایی را داریم؟ که ما دراین زمینه هم برای شما برنامه ریزی خواهیم کرد، وهم اینکه به صورت عملیاتی یک بوم و روش کسب وکار را برای شما ایجاد میکنیم، مثلا می توانیم برای شما سایت ایجاد کنیم یا امنیت و سئو سایت تقویت شود ،درنهایت شما اگر بخواهید یک کسب و کار را از نو آغاز کنید ما دراین زمینه صفرتاصد این برنامه ریزی را برای شما انجام خواهیم داد.
“مورد پنجم” :
برای افرادی که کسب وکار دارند و قصد توسعه دادن شغل خود را دارند؛برای ساماندهی دادن به سازمان وگروه خودشان، شرکت خودشان می توانند ازین سیستم استفاده کنند ونهایت بهره را ببرند ازاین بخش.

چرا باید برنامه ریزی شخصی وشغلی وتحصیلی خود را به ما بسپارید؟!

دلیل اول)
ما همکاران وافراد زیادی را داریم که دراین زمینه فعالیت دارند ،اما کار ما ریشه ای و سازمان یافته می باشد ما کاری که انجام می دهیم صرف این نیست که به شما راهکار تحویل دهیم؛ ما یک سیستم را برای شما میسازیم که این سیستم کار را برای شما راحت میکند.معرفی راهکار تاریخ انقضای کمی دارد و موقت است ولی سیستم برنامه ریزی تاریخ انقضایی به مدت یک عمر است.
دلیل دوم)
ما زمانی که سیستم برنامه ریزی برای شما طراحی میکنیم، خودمان هم درکنار شما هستیم تا شما به نتیجه برسید یعنی در این مسیر شما تنها نیستید. حتی در بعضی موارد مانند کسب و کارها ، ما بعضی از فعالیت ها را انجام می دهیم تا شما دو برابر شوید.
دلیل سوم)
این مواردی که خدمت شما عرض کردیم “گارانتی ” دارد، یعنی شما هر زمان مشاهده کردید که این سیستم نتیجه نمی دهد می توانید که تمام هزینه هایی که پرداخت کردید را پس بگیرید پس این گارانتی هم می تواند به شما کمک کند و اطمینان خاطر بدهد به شما چرا که ما از کاری که انجام می دهیم مطمئن هستیم.چرا که روی هزاران نفر انجام شده برروی کسب وکار خودمان انجام شده. وجایی برای شک و تردید نیست.ولی این موارد رو باز قرار دادیم که محکم کاری شود.
دلیل چهارم)
هزینه ی کم این سیستم که شما اگر بخواهید یک مدیر برنامه استخدام کنید کمتر از ماهی 18میلیون وجود ندارد که بخواهید پرداخت کنید،ولی این برای بخش های مختلف/پست های مختلف/هم برای خانه دار ها مطمئنا هزینه ی خیلی خیلی کمتر بسته می شود و هم برای دانشجویان و همینطور برای کسب و کارها هم بسته به کسب وکارشان قرارداد ها متفاوت است و ما می توانیم که با یک هزینه ی مناسب این فعالیت را برای شما انجام دهیم که برای شما خیلی به صرفه باشد.

وحالا شروع کار شما به چه صورت است؟

پیشنهاد من همیشه این است که اندازه ی یک الی دو هفته این سیستم رو تست کنید ، روی زندگی شخصی خودتان روی کسب و کارهای خودتان؛ و لمسش کنید چرا که ممکن است جای اِبهام داشته باشد برای شما ما این بخش رایگان را قرار دادیم که تست کنید که اگر خوب بود خوشحال میشویم که این مسیر را ادامه دهیم و اگر هم که جوابگو نبود که بعید است همچین اتفاقی؛ واحتمالش خیلی کم است، درآنجا شما هزینه ای نکردید وضرری هم پرداخت نشده.
از همین حالا به شما توصیه میکنم که شروع کنید! ومی توانید از طریق تماس تلفنی / از طریق ایمیل / ویا از طریق فُرم درخواست مشاور برنامه ریزی/ یک وقت را تنظیم کنید به صورت حضوری/ و آنلاین وتلفنی ، این جلسه را برگزار کنیم و کار شروع شود.
امیدوارم از این مقاله لذت برده باشد وسوالات و نظرات شما را حتما می شنویم.

همین حالا اقدام کنید:

    اشتراک گذاری:

    مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

    دیدگاهتان را بنویسید